Рапицата се развива рано на пролет. Тя съдържа много захари и се напада от различни неприятели, които се хранят с всички нейни органи.
Почистването се извършва със спираловидно движение от центъра към периферията на раневата повърхност като не се връщаме обратно към центъра.
Хоби ДворЦветяБилкиБалконЛюбопитноПРАЗНИЦИ И ОБИЧАИ
Транспорт, Автоуслуги Севан ООД е специализирана в производство, преработка и международна търговия със земеделски стоки - пшеница, ечемик, слънчоглед, царевица, кориандър и рапица
Обикновено е достатъчно да копаете на дълбочина около една лопата. Колкото по-дълбоко копаете, толкова повече влага ще се натрупа в земята за зимата.
Времето на засаждане зависи от времето и климата. Важно е да се вземе предвид разнообразието на растението:
Пловдив. В района няма промишлени предприятия и замърсявания. Меда обработване на рапица е от няколко вадения на пролет рапица
През есента рапицата се напада от неприятели, които при определена плътност могат да причинят големи стопански загуби. Целта на есенното третиране на рапицата с инсектициди е да се запази в максимална степен целостта на листната маса на растенията за успешното им презимуване.
Засенчването води до избледняване на цвета, изтъняване на стъблата, разтягане на междувъзлията.
Покълналите семена трябва да бъдат намалени до минимум, а остатъците от жътва да се смесят в почвата.
Обработването на стърнища основно е предназначено да стимулира покълването на самосевните семена и плевели, да подобри капилярността и да разпредели равномерно растителните остатъци.
Притежава отлична устойчивост на разпукване на шушулките, високо маслено съдържание и устойчивост на ниски зимни температури.
Използваме бисквитки, за да ви предоставим възможно най-доброто разглеждане на нашия уеб сайт. Ако продължите да използвате сайта без да променяте настройките за бисквитки, ще приемаме, че сте съгласни с условията.
Това състояние на нещата се наблюдава, докато рапичното масло не се произвежда в Канада. Това доведе до значително увеличение на производството на култури.
Comments on “Разкрити факти за отглеждане на рапица”